Dopravní terminál v Bánské Bystrici

Informační systém dopravního terminálu v Bánské Bystrici

Obr. č.1: Hlavní vchod na dopravní terminál v Bánské Bystrici (v pozadí jsou vidět informační panely).

V září 2017 zrealizovala firma Ing. Ivo Herman, CSc. kompletní informační systém v nově vybudovaném dopravním terminálu v Bánské Bystrici. Instalovaný informační systém se skládal z:

  • 20x informační oboustranný odjezdový panel ELP 225B s prosvětleným číslem nástupiště, přičemž zde byly pro lepší orientaci  cestujících použity 3 různé barvy (modrá, žlutá a červená) navazující na celkové architektonické provedení nástupišť,
  • 8x  informační LCD 65″ v provedení antiglare a antivandal ELP 865A umístěných v místech s velkým pohybem cestujících
  • a jako novinka je spuštěna nová verze ovládacího SW – SPRINTER TERMINAL. Tento nový SW je určen právě pro řízení informačních systémů na dopravních terminálech.

Jak bylo uvedeno, jednotlivé typy dopravy byly od sebe barevně odlišeny – např. dálková autobusová doprava byla provedena v barvě žluté. Každé odjezdové stanoviště má vlastní odjezdový panel. Barva čísla na panelu odpovídá barvě dalších prvků – lavička, informační sloupky apod.

Obr. č.2: Odjezdová stání pro dálkovou autobusovou dopravu.

Modré stání jsou určeny pro veřejnou regionální dopravu, červené pak pro  MHD v Bánské Bystrici. Přehledová fotografie ukazuje uspořádání LED panelů u jednotlivých nástupišť pro regionální veřejnou dopravu.

Obr č. 3: Ukázka přehledových stání pro veřejnou linkovou dopravu (modré stání).

Základem vybavení odjezdových stání je nově navržený oboustranný LED panel ELP 225B. Ten obsahuje samostatné jednotky hodin v bílé barvě se tučným písmem pro lepší čitelnost a odlišení se od odjezdové plochy (žluté LED). Panely jsou připojeny na řídicí server dopravního terminálu pomocí optiky a obsahují mediakonventory. Číslo nástupiště je prosvětleno LED diodami na průhledné fólii.

Obr. č.4: Odjezdový panel ELP 235B.

Součástí dodávky bylo i 8 kusů přehledových LCD panely o velikosti 65″ – typ ELP 865E – provedení SLIM. Ty byly umístěny na několika místech s velkou koncentrací cestujících – na vchodech či v čekárně. Panely zobrazují v tomto případě nejen odjezdy autobusů, ale i odjezdy vlaků z vedlejšího vlakového nádraží.

Obr. č.5: Informační LCD o velikosti 65

Taktéž čekárna obsahuje přehledové LCD, které si postupně předávají informace, tj.  informace na panelech se přesouvá z prava do leva. LCD jsou tak schopny přehledně zobrazit větší počet odjezdů bez nutnosti jejich “stránkování”.

Obr. č. 6: Vybavení čekárny LCD panely ELP 865E.

Celý systém je řízen pomocí nově vytvořeného ovládacího SW – SPRINTER TERMINAL. Jedná se o odnož SW SPRINTER, který původně vznikl pro řízení dopravy v MHD.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.