Nový elektronický informační panel ELP 150

Nový elektronický informační panel ELP 150

Elektronický informační panel ELP 150

Elektronický informační panel ELP 150

Pro dopravní podniky a IDS vzniká nový kompaktní zastávkový panel s nestandardní roztečí 4,2 mm pro vnější LED panely. Vývoj a budoucí výrobu těchto panelů realizuje firma Ing. Ivo Herman, CSc.

Firma Ing. Ivo Hermana, CSc. dokončila vývoj prototypu nového malého zastávkového panelu (digitálního označníku) s označením ELP 150 určeného pro dopravní podniky a IDS. Tyto informační LED panely mají velmi jemnou matici s roztečí vysoce svítivých LED diod a to pouhé 4,2 mm (novinka pro ČR pro vnější použití). Panel umožní zobrazit všechny potřebné informace v kompaktnějším provedení, než tomu bylo doposud. Použité vysoce svítivé LED diody umožňují čitelnost odjezdů tramvají na přímém slunci až do 20 m.

Samotný informační LED panel je vybaven rychlým komunikačním GSM modemem s podporou technologie UMTS (rychlost komunikace až 3,6 Mbit/s). Díky tomu bude možné jej snadno dálkově spravovat, aktualizovat a monitorovat včetně zobrazení dění před panely. LED panel bude informovat cestující o skutečných odjezdech vozidel MHD na základě jejich aktuální polohy (např. o zpožděních) či přímo zobrazovat zasílané zprávy o dopravě z dispečinků. V případě výpadku GSM signálu budou panely vybaveny off-line verzí zastávkového jízdního řádu, který se začne zobrazovat cestujícím.

Panel je také vybaven novým typem vestavěného povelového přijímače nevidomých se zvýšenou odolností proti rušení a dosahem, který zajistí snadnější orientaci nevidomým. Pro hlasovou komunikaci s okolím je informační LED panel osazen voděodolným reproduktorem. Ten umožní vyhlašování informací o příjezdech nevidomým či umožní přímé hlasové hlášení od dispečera či vyhlašování jiných hlášení z vnitřního digitálního hlásiče.

Pro vizuální kontrolu zastávek dispečery je k dispozici web kamera s integrovaným infračerveným přísvitem. Informace o dění na zastávce je přenášena na dispečink a dispečer může řešit případné konflikty. Panel je dále osazen senzorem na automatickou regulaci svitu, senzorem na měření venkovní teploty a otřesovým čidlem. To umožňuje vyhodnotit případný útok vandala.

Poslední textový řádek panelu je možné využít také např. pro on-line zobrazení hlášení s dispečinku či pracovat jako grafická plocha.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.