Výstava IT-TRANS 2022

IT-TRANS 2022 – budoucnost dopravy

Ve dnech 10.5. až 12.5.2022 jsme se účastnili odborného veletrhu IT-TRANS v německém městě Karlsruhe zaměřeného na inteligentní dopravní systémy a byla v něm prezentována budoucnost veřejné dopravy.

Představili jsme zde naše nové a dřívější systémy v oblasti odbavení cestujících:

  • palubní počítač s odbavením EPIS 5.0B  s novými funkcemi (např. pohotovostním režimem se spotřebou shodnou jako u mobilních telefonů a on-line odbavením jízdenek),
  • nový typ validátoru EVK 5.1, který umožňuje přímo na terminálu palubního počítače EPIS promítat odbavení cestujícího (umožňuje tak standardní nezávislý režim a závislý režim na palubním počítači)
  • zapojení vozidla s palubním počítačem EPIS 5.0A, které v počtu více jak 1000 kusů zajišťuje odbavení na jižní Moravě
  • a další standardní výrobky pro řízení vozidel veřejné dopravy – např. palubní počítače řady EPIS 4.0X a to ve standardním provedení včetně možnosti připojení odbavení cetujících
  • kompletní sadu – funkční simulátor pro preferenci pomocí V2X - realizující preferenci veřejné dopravy. Simulátor obsahoval vozidlový palubní počítač EPIS 4.0C, vozidlovou komunikační jednotku UCU 5.0 (standardně nazývaná OBU), jednotku pro křižovatky RSU 5.0 a to včetně “živého” řadiče křižovatky zapůjčeného od firmy Cross a světelné signalizace v podobě reálného semaforu.

Součástí veletrhu bylo i představení naši nové obchodní značky V2X-Prority zaměřenou na propagaci systémů V2X a systémy pro řízení preference vozidel veřejné dopravy a vozidel integrovaného záchranného systému.

Součástí naší prezentace je i přednáška o našich zkušenostech na odborné konferenci v sekce WS 4 – Budování budoucí mobility s 5G a telekomunikacemi. Náš příspěvek na konferenci si můžete stáhnout zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tiskové zprávy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.