Zastávkové LCD panely - vnitřní

Do vnitřních prostor dopravních terminálů či nákupních středisek (čekárny pro cestující, orientační body), kde nepůsobí povětrnostní vlivy a přímé slunce, jsou vhodné LCD informační panely, které poskytují více možností pro sdělení informací cestujícím nebo jsou určeny pro zábavu. Tyto panely nemusí splňovat podmínku být čitelné na přímém slunci, a proto mohou mít nižší svítivost LCD panelu  než u venkovních.

Do vnitřních prostor dopravních terminálů či nákupních středisek (čekárny pro cestující, orientační body), kde nepůsobí povětrnostní vlivy a přímé slunce, jsou vhodné LCD informační panely, které poskytují více možností pro sdělení informací cestujícím nebo jsou určeny pro zábavu. Tyto panely nemusí splňovat podmínku být čitelné na přímém slunci, a proto mohou mít nižší svítivost LCD panelu než u venkovních, tj. více jak 400 Cd/m2 (nižší svítivost není vhodná z důvodu delší životnosti panelu). Prostředí tak kromě teplot odpovídá běžnému prostředí v domácnostech. Problémem může být nutnost splňovat “antivandal provedení”. 

Důležitá je i životnost použitého LCD displeje – tj. více jak 50 000 hodin (naše LCD panely zaručují). Toto je hodnota, u které již výrobce displeje zaručuje jeho parametry. Tato hodnota určuje pokles plné svítivost LCD na 50% při provozní teplotě 25 °C a je dána životností podsvitu bílých LED diod.


Proto pro řešení informačních systémů pomocí LCD displejů je možno použít standardních displejů s výjimkou jejich životnosti (životnost minimálně 50 000 hodin) . Pokud chceme mít životnost delší, je možné použít vysoce svítivý LCD displej a u něj snížit svítivost na úroveň pro vnitřní prostory. Tím, že displej nebude svítit neustále na plný výkon, tak bude životnost prodloužena.

Vnitřní LCD panely mohou mít následující typy připojení:

  • na server dat informací o příjezdech vozidel (on-line či off-line zobrazování či dle typu aktivity panelu)
  • na server dopravních informací či reklamních sdělení - MEDIA server
  • na video server, ze kterého se stahují filmy pro děti do čekáren.

Panel pak může mít vyhrazena časová okna pro střídání těchto informací (např. po 10 sekundách). Informace ze serverů si poté LCD stahuje samostatně a spouští je v definovaných intervalech. Výjimkou jsou LCD pro přehrávání filmů, které jsou určeny zejména pro promítání filmů.


Nezávazná poptávka