Neřízený přepínač sběrnice ethernet ECU-05L

Jedná se o malou jednotku sběrnice ethernet s 5 porty – ekonomická verze. ECU-05Lx je ethernetovská komunikační jednotka bez řízení procesorem. Je vybavena pěti 10/100BASE-T porty RJ-45 s automatickou detekcí MDI/MDX (funkce pro rozpoznání zapojení kříženého/nekříženého kabelu). Slouží jako síťový přepínač s komplexní sadou funkcí pro přepínání na 2 vrstvě. Síťová architektura je typu Fast Ethernet.

Tato jednotka se dodává ve třech provedeních a to:

  • ECU-05L – standardní provedení jednotky s 5ti ethernetovými porty bez PoE.
  • ECU-05L.3E - provedení jednotky, kde porty Eth1, Eth2  a ETH3 mají propojeny piny 4,5 a 7,8 pro možnost přemostění externího napájení PoE mezi popsanými porty. Ostatní parametry jsou shodné s výše uvedenou jednotkou ECU-05L.
  • ECU-05L.2P – provedení, kde výstupy Eth5 a Eth4 mají napájecí výstupy pasivního PoE typu B hlídané vratnou pojistkou 0,7A. Stav jednotky je signalizován třemi barvami – zelená je vše OK, červená – chyba PoE na Eth5, oranžová – chyba PoE na Eth4.

Výstupy PoE pod označením E mají externí napětí přivedené na jeden z portů. Výstupy PoE pod označením P mají napětí shodné s napájecím napětím komunikační jednotky


Zapojení konektoru ethernetovského přepínače s PoE – ECU-05L.x

Napětí na výstupu PoE – typ B je +24V (jiné na vyžádání) chráněných vratnou pojistkou (na štítku jsou označeny červeně) u konektorů Eth4/POE a Eth 5/POE. Napětí je přítomno tehdy, pokud je switch zapnut – napájecí napětí je přes vratnou pojistku přivedeno na výstupní napájecí piny konektoru následovně:


Pin
Barevné značení dle T568B
10/100 typ B,  vedení napájení DC
Pin 1Pair 2 TipBílo/oranžová
Rx +

Pin 2Pair 2 Ringoranžová
Rx −

Pin 3Pair 3 TipBílo/zelená
Tx +

Pin 4Pair 1 RingModrá
DC +
Pin 5Pair 1 TipBílo/modrá
DC +
Pin 6Pair 3 RingZelená
Tx −

Pin 7Pair 4 TipBílo/hnědá
DC −
Pin 8Pair 4 RingHnědá
DC −

Nezávazná poptávka