Signalizační lampy stavu výhybek – BSV-LM

Signalizační lampy zobrazují okamžitý stav výhybky, to je, zda je výhybka přestavěna nebo se přestavuje, je-li blokována (zvolený směr bliká) či je v poruše. Signalizační lampy jsou konstruovány tak, aby nebyly záměnné se silničními semafory. S řídicí jednotkou výhybkové skříně komunikují pomocí sériové linky s proudovou smyčkou nebo pomocí sběrnice RS 485 (příp. pomocí jednobitových vstupů – na zakázku).

Signalizační lampy zobrazují okamžitý stav výhybky, to je, zda je výhybka přestavěna nebo se přestavuje, je-li blokována (zvolený směr bliká) či je v poruše. Signalizační lampy jsou konstruovány tak, aby nebyly záměnné se silničními semafory. S řídicí jednotkou výhybkové skříně komunikují pomocí sériové linky s proudovou smyčkou nebo pomocí sběrnice RS 485 (příp. pomocí jednobitových vstupů – na zakázku). Lampy jsou rozděleny na 12 segmentů vysokosvítivých LED diod a každý segment je ovládán samostatně přímo z řídící jednotky skříně výhybky. Tím je zajištěna velká variabilnost zobrazovaných symbolů signalizačních lamp, které tak mají univerzální použití (např. není třeba vybírat typ pro výhybku). 

Jednou z výhod je nízká energetická náročnost a široký rozsah pracovních napětí. Signalizační jednotka je připravena i pro provoz z +12 V akumulátorů či +24 V zdrojů. Jednotka má schopnost samonastavení – při zapnutí se sama nastaví na 20 mA na segment.

Pro zajištění viditelnosti signalizovaného symbolu v různých intenzitách světla obsahuje signalizační lampa regulaci svitu ve čtyřech krocích (tma, zataženo, polojasno, slunečno). Ta je provedena časovým multiplexem. Součástí signalizační lampy je proto i čidlo na snímání intenzity světla.


Nezávazná poptávka