Aplikace V2Vis

V2Vis je všestranná aplikace pro zobrazení informací z C-ITS systémů řidiči. Zobrazuje varovné události přiajeté prostřednictvím V2X. Upozornění zahrnují blížící se vozidlo IZS, rychlostní limity, zvířata na silnici, stav semaforů apod. Uživatelé mohou také sledovat svou polohu na mapě, zobrazit ostatní vozidla  a RSU, přijímaná přes V2X, a vidět aktuální polohy událostí v reálném čase. Aplikace tak slouží jako náhrada přímého zobrazení v infotainmentu v autě do doby, než bude plná podpora V2X ve vozech.

Informování řidičů je dnes základní vlastností C-ITS systémů. Nestačí jen varovné zprávy jen tvořit a vysílat, je třeba, aby se dostaly až k řidiči a ten se dle nich zachoval. Zde vstupuje do hry V2Vis – aplikace navržená k zobrazování zásadních informací z jednotky C-ITS řidiči.

Informace pro řidiče

Hlavní funkcí aplikace V2Vis je zobrazovat řidiči události přijaté prostřednictvím komunikace V2X. Snahou je předat řidiči informace přijatelnou a rychle pochopitelnou formou. V případě více zpráv ke zobrazení jsou zprávy řazeny dle priority. Aplikace navíc dává řidiči možnost vytvořit varovnou zprávu, pokud spatří na cestě mimořádnou událost, například kluzkou vozovku. Může tak varovat řidiče okolních vozidel.

Aplikace je samozřejmě optimalizována pro nejrůznější velikost displejů mobilních zařízení. Nejlépe ale funguje s tabletem. Máme vyřešené i řízení napájení tabletu pro případ permanentní instalace (tablet pak může běžet bez baterie).

V2Vis se připojuje přes síť Wi-Fi k jednotce OBU společnosti Herman. Stačí tedy toto Wi-Fi spojení a je možné řidiče varovat, další systémy nejsou třeba. 

Informativní oznámení

V2Vis nabízí řadu oznámení, z nichž každé je přizpůsobeno různým typům událostí. Tato oznámení jsou navržena s důrazem na srozumitelnost a přívětivost pro uživatele, obvykle obsahují dopravní značky, vzdálenosti k událostem a relevantní text. Můžete očekávat varování ohledně blížícího se záchranářského vozidla, rychlostních limitů, mlhy a překážek, jako jsou zvířata na silnici. Navíc V2Vis poskytuje informace o semaforech pro standardní vozidla a řidiče tramvají.

Režim mapy

V režimu "Mapa" mohou uživatelé získat vizuální zobrazení svého umístění na mapě. Tato funkce také zvýrazňuje pozice jiných vozidel a jednotek podél silnice (RSU), vybavených systémem C-ITS. Navíc uživatelé mohou sledovat polohy přijatých a aktuálně aktivních událostí, což zajišťuje komplexní pohled na jejich okolí.

 

V době, kdy informace a konektivita hrají klíčovou roli v bezpečnosti na silnicích, je V2Vis znamením inovace. Tím, že dostává výhody technologie C-ITS až k řidiči, umožňuje motoristům zůstat informovanými, bdělými a v konečném důsledku bezpečnějšími na silnici. S jeho uživatelsky přívětivým rozhraním a širokou škálou funkcí má V2Vis potenciál zásadním způsobem změnit náš přístup k bezpečnosti na silnicích. 


Nezávazná poptávka